Samen
naar beter
Podcast Vuurkant: geëngageerde mensen over hun vuur
26 september 2022

De podcast Vuurkant geeft het woord aan geëngageerde, bevlogen mensen. Mensen die zich inzetten voor verandering.
Avansa regio Antwerpen geeft stem aan burgers. Via cocreatie zoeken we samen oplossingen voor maatschappelijk relevante vraagstukken. Samen streven we naar een betere samenleving.
Collega Ilse, sociaal-cultureel werker bij Avansa, volgde een postgraduaat podcasting bij Eva Moeraert in Artevelde hogeschool Gent. Deze aflevering is gebaseerd op haar eindwerk. We maakten er meteen een nieuwe format van.
Vuurkant
Vuurkant geeft stem aan ‘veranderaars’. We volgen bevlogen mensen die zich engageren om iets ten goede te keren. Elke aflevering laat liefst één, maximum twee betrokken burgers aan het woord. We hebben het over hun drive. Waar die vandaan komt en waar die heen moet leiden. We vragen waar ze hun vuur blijven halen, ook als de werkelijkheid misschien niet altijd warm loopt voor hun idealen. En wat als het vuur dooft?
In ‘Vuurkant’ praten we over vonken en aanstekelijkheid, maakbaarheid en weerbarstigheid.
Authentieke of inspirerende verhalen bij het tafelvuur of op locatie, worden afgewisseld met gesprekken aan de keukentafel. Hierin reikt een ‘leesgraag lief’ of een ‘co-creatieve collega’ toegankelijke kaders aan met een menswetenschappelijke inslag.
De interviewees zijn mensen die vanuit vrijwillig engagement meewerken aan projecten van Avansa, maar ook daarbuiten actief zijn (geworden).De Avansa-werking komt zo ‘en passant’ in beeld.
Beluister de eerste podcast
“Als je de wereld wil veranderen, zoek een groepje mensen dat je graag ziet.”
Dit is de eerste aflevering van de tweemaandelijkse podcastreeks Vuurkant. In Aflevering 1 hoor je Leen en Luc aan het woord. Leen was een tiental jaar Creacrack een ecocreatief upcycling project met kwetsbare groepen. Luc is Wegwijzer en ook actief bij Oxfam Bookshop. Maar daar stopt hun vuur niet.
Luister naar onze eerste aflevering van Vuurkant. Laat je helemaal warm worden!
Tweede podcast: Atmosfeermakers
Op het einde volgt een kleine teaser voor de tweede aflevering van november. Daarin leggen we een bruggetje naar Kathleen uit Zandhoven en naar de Burgemeestersconvenant/Atmosfeermakers. Meer over Atmosfeermakers: www.atmosfeermakers.be
Stel iemand kandidaat!
Ken jij bevlogen burgers die meewerken aan een Avansa-project, maar die ook hierbuiten engagement opnemen? Mensen met ‘vuur’ die misschien ook al eens ‘zonder vuur’ gezeten hebben? Stuur een mailtje naar Ilse.